Baza PTTK w Mościcach

PTTK Mościce logoPTTK Mościce logo 2

Letnia Baza Namiotowa PTTK w Mościcach 

(7 km na zachód od Witnicy) to propozycja dla aktywnych turystów pieszych, rowerowych i kajakowych, którzy lubią skromne warunki i niskie ceny. Do dyspozycji wędrowcy jest tu pole namiotowe (lipiec, sierpień), kuchnia turystyczna, pokój socjalny, miejsce na ognisko, WC, natrysk z ciepłą wodą.

Najważniejsze jest jednak sąsiedztwo Parku Narodowego „Ujście Warty”, Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego „Jezioro Wielkie”Parku Drogowskazów i Muzeum Chwały Oręża Polskiego w Witnicy, Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich, ruin twierdzy kostrzyńskiej, kościółka templariuszy w Chwarszczanach, pałaców i parków w Dąbroszynie, Kamieniu Wielkim, Sosnach i wielu jeszcze innych ciekawych miejsc w okolicy.

Nie bez znaczenia jest możliwość organizacji spływu  fascynującą krajobrazowo i różnorodną technicznie rzeką „Myślą”. A przecież to nie wszystko! Baza PTTK w Mościcach to także Dydaktyczny Park Dendrologiczny ze ścieżką prezentującą 52 gatunki drzew i krzewów polskich i egzotycznych, wieczorne spotkania przy ognisku, możliwość wypożyczenia roweru.

Jak tu dotrzeć? To proste, każdego dnia roboczego kilkakrotnie kursuje linia autokarowa Gorzów – Kostrzyn przez Mościce (firma „Mustang”), można dojechać rowerem (z Gorzowa 35 km, z Witnicy PKP 7 km), ostatecznie własnym samochodem.

KONTAKT: %[email protected]

Facebook Parku Dendrologicznego >>kliknij<<

Zapraszamy!

Tak prezentuje się ośrodek:

Baza PTTK MościceBaza PTTK Mościce 2Turyści rowerowi na bazie w MościcachPokój socjalny

 

A w niedalekiej okolicy: