Finał Wojewódzki Konkursu “Poznajemy Ojcowiznę”


FINAŁ WOJEWÓDZKI

XXIV Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy
„Poznajemy Ojcowiznę”

WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE NA ETAPIE OGÓLNOPOLSKIM BĘDĄ REPREZENTOWAĆ:

 

SZKOŁY PODSTAWOWE
Szkoły podstawowe, kategoria indywidualna
Tytuł pracy Pani Małgorzata Opara – wielka artystka ziemi krośnieńskiej
Autor Hanna Samulska
Opiekun Beata Iskra
Szkoła Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu Osiecznica
Szkoły podstawowe, praca multimedialna
Tytuł pracy Moje rowerowo-spacerowe wypady po ziemi krośnieńskiej
Autor Nadia Leśko
Opiekun Beata Iskra
Szkoła Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu Osiecznica
SZKOŁY GIMNAZJALNE
Szkoły gimnazjalne, kategoria indywidualna
Tytuł pracy Ludzki człowiek – ksiądz infułat Józef Sondej, czyli wujek mojego dziadka
Autor Natalia Łukjan
Opiekun Teresa Łukjan
Szkoła Gimnazjum Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. Piotra Jerzego Frassatiego w Gorzowie Wlkp.
Szkoły gimnazjalne, kategoria zbiorowa
Tytuł pracy Ksiądz Prałat Tadeusz Demel oczami parafian
Autor Patrycja Kasperska, Julia Łabuda, Wiktoria Capar
Opiekun Stanisław Rudnicki
Szkoła Katolickie Gimnazjum w Żarach
Praca wytypowana na etap centralny do Warszawy jako dodatkowa
Tytuł pracy Zakątek w sercu Krzeszyc
Autor Maria Martin
Opiekun Iwona Sobków
Szkoła Szkoła Podstawowa im. W. Witosa w Krzeszycach
Szkoły gimnazjalne, praca multimedialna
Tytuł pracy Miejsca, których nie ma…
Autor Hubert Wierzbicki, Szymon Gurbin, Maurycy Demidowicz, Michał Kuska
Opiekun Małgorzata Sapkowska
Szkoła Gimnazjum nr 13 w Gorzowie Wlkp.
SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
Szkoły ponadgimnazjalne, praca multimedialna
Tytuł pracy Historia Naszej Ojcowizny – wybrane zabytki Gubina
Autor Julia Szmidt, Natalia Cichosz
Opiekun Grażyna Bartkowiak
Szkoła Zespół Szkół Ogólnokształcących, Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gubinie

NAGRODZENI NA ETAPIE WOJEWÓDZKIM
Szkoły podstawowe

Dyplom

Tytuł pracy Jeden dzień z życia na pograniczu polsko-niemieckim
Autor Nina Bojko
Opiekun Stanisław Rudnicki
Szkoła Katolicka Szkoła Podstawowa w Żarach

Dyplom

Tytuł pracy Osiecznica dawniej i dziś
Autor Barbara Wróbel
Opiekun Beata Iskra
Szkoła Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu – Osiecznica

Finalista – praca multimedialna

Tytuł pracy Moja ojcowizna
Autor Kornelia Turda
Opiekun Agnieszka Marciniak- Wołodźko
Szkoła Szkoła Podstawowa nr 5 Żary

SZKOŁY GIMNAZJALNE
Szkoły gimnazjalne, kategoria indywidualna

Laureat

Tytuł pracy Losy moich bliskich i rodaków poza granicami kraju.
Autor Andrzej Uwarkin
Opiekun Magdalena Sobasik
Szkoła Gimnazjum nr 1 im. hm. Zygmunta Imbierowicza w Słubicach

Laureatka

Tytuł pracy Nie siedź w domu, chodź z nami…
Autor Hanna Pidek
Opiekun Małgorzata Borysewicz
Szkoła Gimnazjum nr 6 w Zielonej Górze

Laureatka

Tytuł pracy Z Cybinki do… moje rowerowe szlaki turystyczne
Autor Wiktoria Samulska
Opiekun Beata Iskra
Szkoła Zespół Szkół z Cybinki- Gimnazjum

Laureatka

Tytuł pracy Barść – miasto, którego nie ma
Autor Sylwia Prodwig
Opiekun Iwona Przyślak
Szkoła Publiczne gimnazjum w Łęknicy

Finalistka

Tytuł pracy Krzeszyce małą Ojczyzną Audry Nowak
Autor Aleksandra Perszka
Opiekun Natalia Haza-Galant
Szkoła Publiczne Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Krzeszycach

Szkoły gimnazjalne, kategoria zbiorowa

Finalistki

Tytuł pracy Historia mojej Ojcowizny, obiekty zabytkowe…
Autor Oliwia Bakalarek, Dorota Zając
Opiekun Ryszard Lisowski
Szkoła Gimnazjum nr 6 w Zielonej Górze

Finalistki

Tytuł pracy Gorzów nasz ukochany- wierszykami opisany
Autor Małgorzata Mielnik, Maria Wołoszyn
Opiekun Marta Drost
Szkoła Gimnazjum nr 21 im. Orląt Lwowskich w Gorzowie Wlkp

Szkoły gimnazjalne, prace multimedialne

Laureatka

Tytuł pracy Małe historie, czyli opowieści pionierów i o pionierach
Autor Barbara Chrześciańska
Opiekun Anna Sienkiewicz
Szkoła Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze

Laureatki

Tytuł pracy Ścieżka turystyczna – dawna kopalnia Babina
Autor Amelia Kępińska, Daria Strojna
Opiekun Ewa Pawlikowska
Szkoła Publiczne Gimnazjum w Przewozie

Finalistka

Tytuł pracy Dziadek i jego rodzina
Autor Martyna Poiel
Opiekun Ewa Migała
Szkoła Publiczne Gimnazjum Trzebiel

Finalista

Tytuł pracy Górnictwo naftowe w mojej okolicy
Autor Kacper Kruszyński
Opiekun Aleksandra Kacała
Szkoła Gimnazjum im. Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim

Dyplom

Tytuł pracy Dzieje mojej rodziny, tradycje i zwyczaje, podążamy drogą neokatehumatu
Autor Julia Wolniak
Opiekun Ryszard Lisowski
Szkoła Gimnazjum nr 6 w Zielonej Górze

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
Szkoły ponadgimnazjalne, prace indywidualne

Laureat

Tytuł pracy Trzebiel – historia mojej miejscowości
Autor Kacper Kuflikowski
Opiekun Marek Pawlaczek
Szkoła Zespół Szkół Budowlanych w Żarach

Szkoły ponadgimnazjalne, prace multimedialne

Laureat

Tytuł pracy Wspomnienie o ks. prał. Tadeuszu Demelu
Autor Grzegorz Turczyk
Opiekun Stanisław Rudnicki
Szkoła Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Żarach